آب آوردن زانو بر اثر تصادف

زانو مفصل بسیار حساسی می باشد و  تغییرات تدریجی مانند افزایش سن ،تغییرات وزنی یا کار فرسایشی بر روی شکل و ساختار زانو اثر گذار است و موجب آب آوردن زانو می شود.

اما گاهی اوقات بر اثر ضربه های شدید ،این روند تدریجی تبدیل به یک روند ناگهانی شده و این تروما، موجب آسیب و آب آوردن زانو می شوند.

تصادف می تواند عامل این امر شود. .در تصادفات، معمولا به زانو یک نیروی چند جانبه وارد می شود که در خلاف حالت استراحت مفصل است. التهاب زانو یکی از اولین واکنش های بدن به این امر است.

التهاب و آب آوردن زانو در اثر ضربه ی تصادف به منزله ی آسیب ایجاد شده در بافت های اطراف زانو و مفصل است که ممکن است بر اساس میزان آسیب از چند روز تا چند ماه به طول بیانجامد.در صورت تداوم التهاب باید با متخصص مشورت شود.

آب آوردن زانو

 آب آوردن زانو در اثر ضربه های ورزشی

هرچند ورزش یسیار چیز خوبی است اما ورزشکاران حرفه ای بیشتر از افراد عادی در معرض آسیب بر روی مفاصل خود بویژه زانوان خود هستند.

یکی از مفاصلی که در اکثر ورزش ها تحت فشار قرار می گیرد، زانو است. و در ورزش هایی که شامل حرکات ناگهانی و ضربه ی مستقیم بر روی مفصل هستند، شانس آسیب بیشتر می شود.

ورزش های رزمی یکی از پر خطرترین ورزش ها برای زانو است. . ورزش های رزمی معمولا شامل حرکات سریع اندام تحتانی به صورت ضربه ای هستند، لذا افرادی که این رشته ها را دنبال می کنند، در اثر ضربه ی ناگهانی شدید یا در اثر برخورد پای حریف به مفصل زانویشان، مستعد آب آوردن رانو می شوند.

آب آوردن زانو بر اثر ضربه

در زندگی روزمره، ما حرکات زیادی را برحسب نوع کار و زندگی، انجام میدهیم که هرکدام از این حرکات ممکن است به مفاصل و بدن ما آسیب وارد نمایند.در طی روز نیز عوامل مختلفی مانند زمین خوردن، برخورد شی سنگین با اندامهای بدن، تصادفات رانندگی و.. میتواند موجب ایجاد آسیب های کوچک و بزرگ در مفصل ها بویژه مفصل زانو شوند.

اگر شدت آسیب و ضربه کم باشد، معمولا واکنش اولیه به صورت آب آوردن و التهاب خیلی جزئی و درد ناچیز است و معمولا بیش از ۱ هفته به طول نمی انجامد، اما اگر شدت زیاد باشد، التهاب و درد شدیدی در محل مفصل اتفاق می افتد و علایم بیش از ۱ هفته ادامه دارد.

آب آوردن زانو بر اثر ضربه بر اساس شدت ونوع بافت آسیب دیده، قابل درمان می باشد.در صورتیکه علایم ادامه دارد بود حتما به متخصص مراجعه کنید.

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *