[vc_row parallax=”content-moving-fade” parallax_image=”654″][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”581″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_outline”][vc_single_image image=”586″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_outline”][vc_single_image image=”653″ img_size=”medium” alignment=”center” style=”vc_box_outline”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

آسیب های اسکلتی عضلانی یکی از شایع ترین نوع صدمات در بدن انسان است که می تواند به واسطه کار، ورزش ، تصادفات و غیره به وقوع بپیوندد. .

بعضی از فعالیت های روزانه افراد مانند بلند کردن اجسام، حرکات تکراری، بردن دست به سمت اشیا دور از بدن. به بدن آسیب می  رساند. در بعضی شرایط این حرکات باعث آسیب به ماهیچه ها، تاندون ها، اعصاب، رگ های خونی، مفاصل، گردن، شانه ها، بازوها، دست ها، پاها و پشت می گردند. به این نوع آسیب ها اصطلاحا آسیب های اسکلتی عضلانی گفته می شود.

باید به آسیب های اسکلتی، عضلانی توجه نمود

ظبق تحقیقات صورت گرفته، ۴۰ درصد ویزیت پزشکان در دنیا را آسیب های اسکلتی عضلانی تشکیل می دهد. همچنین ۱۹ درصد علل بستری در دنیا شامل اینگونه آسیب ها میی گردد.

آمارها نشان می دهد که ۵۰۰۰ کودک در کشور از کمر درد رنج می برند که این امر نشان از تهمیت رسیدگی به ایگونه آسیب ها می باشد.

عاملی برای تغییر شغل

آسیب های اسکلتی عضلانی می تواند منجر به تغییر شغل فرد نیز می شود. فرد ممکن است در حین کار صدمه ببیند و یا در خارج از محیط کار، اما اگر این آسیب ها به سرعت بهبود پیدا نکنند می توانند منجر به ناکارآمدی فرد در حرفه خود شده و نهایتا منجر به تغییر شغل شود.

در تحقیقی که در آمریکا انجام شده بین ۲۹ تا ۳۵ درصد مشکلاتی که باعث ترک شغل افراد می شود آسیب های  اسکلتی عضلانی است و هزینه ناشی از آن در سال ۲۰۰۷ حدود یک و نیم میلیون دلار برآورد شده است

علائم و نشانه های آسیب های اسکلتی عضلانی

علائم دو دسته هستند، یک دسته قابل مشاهده اند که شامل

  • قرمزی و تورم
  • اشکال در حرکت یک قسمت از بدن

و دسته دیگری که توسط فرد احساس می شود اما از خارج غیر قابل رویت هستند.

  • بی حسی و کرختی
  • احساس سوزن سوزن شدن و گاها درد

 

کلینیک فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی و توانبخشی چیستا آماده ارایه خدمان عالی برای بهبود آسیب های اسکلتی عضلانی یه شما عزیزان است [/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

آسیب های اسکلتی عضلانی