[vc_row css=”.vc_custom_1540039202730{background-color: #070159 !important;}”][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”609″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_outline” border_color=”mulled_wine” css_animation=”bounceIn”][vc_single_image image=”610″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_outline” border_color=”mulled_wine” css_animation=”bounceIn”][vc_single_image image=”611″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_outline” border_color=”mulled_wine” css_animation=”bounceIn”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

بیماری های نورولوژیک به آن دسته از بیماری هایی گفته می شود که با سیستم عصبی بدن در ارتباط است مانند میگرن، ام اس، پارکینگسون و غیره

میگرن بیماری بسیار دردناکی می باشد و افراد بسیاری بدان دچار هستند .در واقع برخی علایم مانند سروصدای زیاد،بوهای تند، نور زیاد ، کمبود آب استرس زیاد، خواب و غذای ناکافی باعث تشدید میگرن عصبی می شود. ماساژ می تواند یک روش علمی برای کاهش درد و اثرات ناشی از بیماری میگرن و بسیاری از بیماری های نورولوژیک (عصبی) دیگر باشد. در مورد میگرن معمولا ماساژ در نواحی سر و وصورت به ویژه ماساز مابین دو ابرو بسیار می تواند تاثیرگذار باشد.

یک مطالعه در سال ۲۰۰۶ نشان داد که ماساژ درمانی باعث کاهش دفعات سردرد در افراد می شود، ولی میزان درد میگرن را کم نمی کند. همچنین ماساژ می تواند استرس را کاهش دهد. همانطور که می دانید، استرس یکی از علائم تشدید کننده میگرن و دیگر بیماری های نورولوژیک می باشد.

تاثیر ماساژ بر بیماران مبتلا به پارکینسون

بیماری پارکینسون همان لرزش بدن در وضعیت استرحت است که معمولاً افراد در سنین پیری به آن مبتلا می شوند؛ اما در جوانان هم دیده شده است. شیوع این بیماری در تمام جهان یکسان است و ربطی به شرایط آب و هوایی ندارد؛ به طور کلی پارکینسون بر اثر از بین رفتن سلول های ترشح کننده ای به نام دوپامین که یک انتقال دهنده عصبی است به وجود می آید و موجب علائم تومور، کندی حرکات و سفتی عضلات می شود. پزشکان معتقدند نوشیدن قهوه، مصرف ویتامین ها و ورزش از ابتلا به این بیماری پیشگیری می کند.

ماساژ تاثیر و خواص درمانی بسیاری دارد و برای درمان و تخفیف این بیماری می توان از ماساژ درمانی به عنوان یک روش مکمل بهره گرفت. بیشتر افراد به دلیل درد کمر، سیاتیک و سایر دردهای عضلانی از ماساژ استفاده می کنند؛ ماساژ درمانی علاوه بر این که دردهای این نواحی را تسکین می بخشد، سیستم ایمنی بدن را تقویت می کند.

ماساژ درمانی بر روی اعصاب تاثیر گذار است؛ انواع مختلف ماساژ یک مکانیسم مشابه بر روی بدن دارند؛ درد و تحریک بیش از اندازه روی یک ناحیه از بدن می تواند باعث کاهش خون رسانی به آن ناحیه شده و در نتیجه میزان اسیذ لاکتیک را در آن ناحیه افزایش داده و موجب خس درد شود ، ماساژ درمانی با افزایش میزان خون رسانی به نواحی مختلف بدن این رخداد را کمرنگ می کند.  وقتی جریان خون سریع می شود اکسیژن بیشتری به بافت ها می رسد و عضلات فعال تر می شوند.

ماساژ درمانی موجب کاهش افسردگی و اثرات آن نیز می شود. نتایج یک تحقیق انجام گرفته در هلند بیانگر این موضوع می باشد و ماساژ را به عنوان یک درمان جایگزین برای درمان افسردگی معرفی می کند.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_custom_heading text=”شما می توانید در کلینیک فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی و توانبخشی چیستا از بهترین خدمات ماساژ درمانی نیز بصورت علمی و با کادری مجرب بهره مند گردید” font_container=”tag:h2|text_align:center|color:%2347932d” css_animation=”lightSpeedIn”][/vc_column][/vc_row]

بیماری های نورولوژیک
بیماری های نورولوژیک