جلوگیری از خشکی گردن و شانه

برای جلوگیری از ایجاد صدمات به گردن و شانه ، شما نیاز دارید تا آنها را نرمش دهید و حرکات کششی انجام دهید. صدمات و گرفتگی های گردن و شانه می تواند بر اثر صدمات ورزشی و یا خشکی حاصل از شکل زندگی شما صورت گیرد. این صدمات می تواند بسیار دردناک بوده و با ادامه به مشکل جدی برای شما تبدیل شوند. شما می بایست این حرکات را کامل انجام دهید. هر حرکت با ده بار تکرار و یا انجام کشش به مدت ده ثانیه.

گردن و شانه
چرخش شانه های به عقب و جلو

اول با چرخش شانه ها شروع می کنیم.

چرخش شانه ها به سمت عقب را ده مرتبه تکرا کنید و سپس جهت حرکت را معکوس کرده و ده مرتبه شانه های خود را به سمت جلو بچرخانید.

در بیشتر زمان روز شانه های ما افتاده هستند پس این حرکت سوم را ده مرتبه تکرار کنید. شانه های خود را به نرمی و آرامی بالا و پایین ببرید. به این حرکت در اصظلاح حرکت شراگ شانه ها گفته می شود. این حرکت نباید موجب ایجاد درد در شما گردد. اگر احساس درد و یا ناراحتی کردید، مقدار حرکت شانه ها را کم کنید. با تمرین روزانه این حرکت انعطاف شانه و گردن شما روز به روز بهتر می گردد.

کشش عضلات گردن و شانه

حرکت بعدی کشش عضلات گردن است. گردن خود را مانند تصویر به یک سمت خم کنید و دست موافق را بر روی آن قرار دهید و کمی فشار دهید. حرکت را در سمت راست انجام دهیدو ده ثانیه کشش را ادامه دهید و سپس همین حرکت را در سمت چپ تکرار کنید و ده ثانیه کشش را حفظ کنید. حرکت بعدی چرخش مستقیم گردن است. به جلو نگاه کنید و سپس گردن خود را به راست بچرخانید دو ثانیه مکس کنید و آنگاه گردن را به سمت چپ بگردانید. حرکت بعد چرخش نیم دایره گردن است. همانند فیلم گردن خود را به صورت نیم دایره به راست و چپ بگردانید.

حرکت بعدی چرخش مستقیم گردن است. به جلو نگاه کنید و سپس گردن خود را به راست بچرخانید دو ثانیه مکس کنید و آنگاه گردن را به سمت چپ بگردانید. حرکت بعدی چرخش مستقیم گردن است. به جلو نگاه کنید و سپس گردن خود را به راست بچرخانید دو ثانیه مکس کنید و آنگاه گردن را به سمت چپ بگردانید. حرکت بعد چرخش نیم دایره گردن است. همانند فیلم گردن خود را به صورت نیم دایره به راست و چپ بگردانید.

کشش دستها، شانه و گردن

حرکت بعدی کشش شانه و بازو می باشد. دست راست خود را به صورت مستقیم به روی سینه گذارید و با دست دیگر از آرنج آن را بگیرید و کشش را به مدت ده ثانیه ادامه دهید. سپس دست مقابل را انجام دهید. حرکت پایانی کشش دو دست از پشت است. همانند حرکت آموزش داده شده در فیلم آموزش دو دست خود را از پشت بهم قلاب کنید و شانه های خود را به عقب بکشید. کشش را ده ثانیه نگاه دارید. تمام این حرکات کلا دو دقیقه به طول می انجامد و می بایست حداقل روزی دو بار تکرار شوند. به ویژه قبل از انجام ورزش. پس برای حفظ سلامت خود آن ها را حتما انجام دهید.

برای مشاهده فیلم آموزشی می توانید به صفحه اینستاگرام ما مراجعه نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *