[vc_row parallax=”content-moving-fade” parallax_image=”649″][vc_column width=”1/2″][vc_single_image image=”507″ img_size=”full” alignment=”center” style=”vc_box_border” border_color=”green”][vc_custom_heading text=”تکارتراپی” font_container=”tag:h3|text_align:center|color:%23ffffff” css_animation=”bounceIn” css=”.vc_custom_1535801416501{background-color: #81d742 !important;}”][/vc_column][vc_column width=”1/2″][vc_column_text]

مشخصا تناسب اندام یک فرد می تواند در تمام جنبه های زندگی وی تاثیرگذار باشد. تناسب اندام می تواند شما را در روابط اجتماعی یاری رساند.

گذشته از مباحث اهمیت اجتماعی تناسب اندام، این مقوله می تواند نشانی از سلامت بدنی فرد باشد. چاقی را می تواند مادر بسیاری از بیماری ها دانست. بیماری هایی از قبیل مشکلات تنفسی، مشکلات قلیب عروقس، دیابت و بیاری از امراض دیگر. از سوی دیگر یکی از مهمترین دلایل مشکلات فیزیکی و حرکتی اضافه وزن و چاقی می باشد. بسیاری از بیماری ها و دردهای مفصلی و عضلانی با کاهش وزن و رسیدن به تناسب اندام می تواند رفع گردد.

کارکرد فیزیوتراپی در کاهش وزن

فیزیوتراپی، ورزش و برنامه غذایی مناسب می تواند امر کاهش وزن را برای شما تسهسل کند و شما را در رسیدن به وزن دلخواه یاری رساند.

فیزیوتراپی می تواند با کمک گرفتن از برنامه ورزشی مناسب و استفاده از وسایل مختلف امر کاهش وزن را برای شما تسریع سازد.

از سوی دیگر تناسب و زیبایی اندام تنها وابسته به داشتن وزن مناسب نمی باشد. بلکه آمادگی و نشاط عضلات و دیگر بخش ها بدن نیز می تواند بسیار در این امر حیاتی باشد.

فیزیوتراپی زیبایی اندام با استفاده از روش تکارتراپی و استفاده از دستگاه های آر اف می تواند باعت کلاژن سازی بافته های بدن گردد.

[/vc_column_text][vc_column_text]

تکارتراپی چیست و کاربرد آن در تناسب اندام و کلاژن پوست چگونه است؟

تکارتراپی یک تکنیک جدید و پیشرفته ی درمانی در فیزیوتراپی است که به تازگی وارد دنیای توانبخشی ورزشی و بهبود آسیب شده است. این روش یک روش غیر تهاجمی است که می تواند جایگزین بسیاری از درمان های جراحی نیز گردد اما با توجه به ویژگی اصلی این روش که به بهبود و بازسازی بافت ها کمک می کند می توان از آن در کلاژن سازی نیز استفاده نمود.

در این درمان انتقال گرما به عمق دلخواه توسط ایجاد یک میدان الکترومغناطیسی صورت می پذیرد. در این حالت افزایش ۱۰ الی ۱۵ درجه اي دما به بافت ها ، کلاژن ها و فیبرها اعمال می شود که باعث می شود تا این بخش ها دوباره شکل درست بگیرند، بافت ها کوتاه تر و قوي تر شده، کلاژن فیبرها شکل محکم تري به خود بگیرد که باعث زیبا تر شدن پوست خواهد شد.

بوسیله تکارتراپی و دستگاه آر اف می توان عملیات زیر را اجرا نمود که در درمان و یا بهبود بسیاری از ضایعه های فیزیکی موثر واقع می شود:

  • اکسیژن رسانی
  • گرما درمانی
  • انقباض و انبساط عضلات
  • ارسال سیگنال هاي عصبی جهت جلوگیري از انتقال پیام درد در بافت مورد درمان را دارد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]