کامپرشن تراپی

کامپرشن تراپی روشی است که از طریق ایجاد فشار بر روی پاها و کمر حالتی به مانند ماساژ بر روی این اندام ایجاد می گردد. در این روش هوا به درون بالشتکی که بر دور اندام پوشانده شده است ترزیق می گردد و با افزایش فشار هوا در بالشتک حالتی به مانند ماساز ایجاد شده و فرد تحت درمان کامپرشن تراپی احساس سبکی، یهیود حرکت و کاهش تورم می کند و دلیل آن به چرخه در آمدن خون در رگها بواسطه این روش درمانی است.

عضلات ساق  پا نقش مهمی در بازگردانی خونی به قلب بایفا می کنند. هنگامی که ما میزان پیاده روی مناسبی داریم با ایجاد انقباض و انبساط در ماهیچه پا، این انتقال به خوبی انجام می گیرد. اما با کاهش تحرک به واسطه زندگی مدرن و یا هر علت دیگری، افزایش سن، استراحت طولانی مدت، آرتروز، شکستگی، تراما ، جراحی، گچ گرفتگی، عوارض دارویی و… رگ های خونی و لنفی ما تحت فشار زیادی قرار می گیرند و نمی توانند وظیفه خود را به خوبی انجام دهند در نتیجه این استرس به سلولهای بافت منطقه نیز انتقال خواهد یافت. اما یکی از راهکارهای مقابله با این مشکل استفاده از کامپرشن تراپی است.

کامپرشن تراپی یک مهارت تایید شده توسط علم فیزیوتراپی می باشد که می تواند باعث افزایش گردش خون در بافتهای تحتانی و پاها گردد.

فیزیوتراپی و دستگاه کامپرشن زمان نقاهت را کوتاه تر کرده و توان عضلانی را سریع تر باز می گرداند. همچنین فشار بوجود آمده بواسطه ی تورم را بر اعصاب،  مفاصل و ماهیچه ها و… کاهش داده و احساس سبکی و چالاکی بیشتری را همراه می آورد.

موارد کاربرد کامپرشن تراپی

تورم مفاصل

درد، خستگی و بی قراری

مور مور شدن و سردی اندام

ورم دوران بارداری (با صلاحدید متخصص زنان)

بیماری های مفصلی، آرتروز و رماتیسم مفصلی

بیماری های عروق خونی و واریس

ترومبوز وریدی