همه ما در زندگی روزانه خود حداقل یکبار کمر درد را تجربه داشته ایم. کمر درد یکی از شایع ترین دلایلی است که مردم را ناچار به مراجعه به پزشک و فیزیوتراپیست و استفاده از خدمات فیزیوتراپی می کند.

با یک نگاه واقع بینانه در اکثر موارد مراجعه کمر درد با انجام راه حل های ساده مانند تغییر سبک زندگی و یا رفتار ما در انجام کارهای روزانه خود و یا انجام نرمش های ساده و نهایتا مراجعه به فیزیوتراپیست بر طرف می گردد و به ندرت در این میان، کار به عمل جراحی می کشد.

باید دانست که مصرف و تجویز مسکن ها توسط پژشکان تنها  یک راه موقتی برای تسکین درد شماست و مشکل شما را مطمینا بر طرف نخواهد کرد.

کمر درد می تواند به واسطه درد های عضلانی، اسپاسم عضلانی، کشیدگی عضلات و یا رباط ها، تورم و پارگی دیسک هاف التهاب مفاصل،اسکولیوز اختلالات استخوانی و یا پوکی استخوان روی دهد.

اکثر کمر درد ها بر اثر خشکی مفاصل و عضلات حامی کمر رخ می دهد که می تواند ناشی از ورزش نکردن یا بلند کردن اجسام به شیوه ناصحیح و یا اضافه وزن فرد رخ دهد.

کلینیک فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی و توانبخشی چیستا می تواند شما را در مسیر بهبود یاری بخشد.

اکثر دردها در ناخیه کمر افراد با مراقبت و انجام تمرین های مناسب پس از ۷۵ ساعت بهبود می یابد. اما اگر کمر درد شما بیش از این زمان طول کشید حتما به پزشک مراجعه نمایید.

فیزیوتراپی ستون فقرات
انحرافات ستون فقرات

 

اما اگر کمر درد شما نشانه های زیر را با خود به همراه داشت حتما به پزشک مراجعه کنید.

  • بروز مشکلات در روده و مثانه و عمل دفع
  • درد بسیار در شب و هنگام استذاحت و خواب
  • درد در شکم و یا ایجاد تب
  • درد بر اثر ضربه خوردن و یا افتادن
  • دردی که با سوزن و سوزن شدن و یا بی حسی در یک و یا دو پا همراه باشد.
  • ایجاد التهاب در ناحیه میانی و کمر

اما در هر صورت و بنا به تشخیص خود باگر تصمیم به مراجعه به پژشک گرفتید، در فاصله قرار ملاقات خود با فیزیوتراپیست و یا پزشک معالج می توانید از پد گرمایشی و یا کیسه یخ برای تسکین درد خود استفاده کنید اما اگر از پد گرمایشی استفاده می کنید باید مراقب باشید که با نخوابید زیرا می تواند منجر به سوختگی در ناحیه مورد استفاده گردد. حمام آب گرم هم می تواند تسکین دهنده ی دیگری برای درد شما باشد. در این حین سعی کنید به فعالیت روزانه خود ادامه دهید مگر آنکه آن فعالیت موجب افزایش درد شما گردد.

با تماس با کلینیک فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی و توانبخشی چیستا می توانید تحت نظارت پزشکان خبره و با استفاده از بهترین وسایل فیزیوتراپی روند بهبود خود را تسریع بخشید.

 در مقالات بعدی بیشتر در مورد کمر درد و عوامل ایجاد آن به گفتگو خواهیم پرداخت.

با تماشای ویدیوهای آموزشی ما می توانید حرکات ورزشی برای بهبود کمر درد و تقویت عضلات ناحیه کمر خود را فرا بگیرید

User Rating ( vote)

Sending
User Review
5 (1 vote)

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *