کاهش کمر درد تنها با یک حرکت ساده اما موثر

اگر می خواهید کمر درد شما بضورت شگفت انگیزی کاهش پیدا کند فیلم زیر حتما تماشا بفرمایید.

کاهش کمر درد یکی از دلایل عمده مراجعه افراد به یک مرکز فیزیوتراپی می باشد

کمر انسان به واسطه ی شکل تکامل پیدا کردن آدمی جز آسیب پذیرترین نقاط بدن انسان است و همه ما به شکلی آن را تجربه کرده ایم. درد کمر می تواند مزمن یا مقطعی باشد و یا میزان آن کم یا زیاد باشد اما به هر حال میتواند زندگی و فعالیت روزانه ما را تحت تاثیر قرار دهد.

حرکت زیر در ورزش و فیزیوتراپی جز حرکات بسیار مهم می باشد که به پل زدن معروف است و موجب کاهش کمر درد در افراد می شود.

کاهش کمر درد

انجام این حرکت باعث می گردد تا عغضلات ناحیه کمری، باسن و همسترینگ شما کاملا کشیده شود و این کشش می تواند درد شما را تسکین دهد.

از سوی دیگر انجام این حرکت باعتث تقویت عضلات ناحیه گردن، کمر ، پایین تنه و همسترینگ در ران های شما می گردد و شما بعد از چندی از اثرات آن بهره مند می گردید که مهمترین آن کاهش کمر درد در شما است زیرا عضلات درگیر در ناحیه به مرور تقویت پیدا می کنند.

از سوی دیگر انجام این حرکت موجب افزایش میزان گردش خون در رگ های شما می گردد و اکسیژن رسانی به بافتهای شما را در این نواحی به شکل قابل توجهی افزایش میدهد.

از دیگر مزایای انجام این حرکت کاهش میزان استرس در فرد می باشد و کم شدن آثار افسردگی می باشد.

بهترین روش انجام این حرکت آن است که این کشش را به مدت ۱۰ الی ۱۵ ثانیه نگهدارید و پس از ۳۰ ثانیه استراحت مجددا انجام دهید.

این حرکت را می توانید بین ۵ تا ۱۰ نوبت در روز انجام دهید.در صورت احساس درد بیش از حد و یا سوزش ویا تیر کشیدن کمر حرکت متوقف کرده و به پزشک معالج یا فیزیوتراپیست مراجعه نمایید.