کاهش درد کمر

امروزه اکثر افراد به خصوص در سنین میانی از درد کمر رنج می برند و به دنبال راهکاهایی جت کاهش درد کمر خود هستند. بسیار از افراد به قرص های مسکن روی می آورند اما باید بدانید که قرص های مسکن مشکل شما را رفع نمی کنند، بلکه برای مدتی شما را گول خواهند زد.

کاهش درد کمر

درد مفاصل از جمله درد کمر اکثرا دردی مزمن است و درمان آن و کاهش درد کمر می بایست در طول زمان صورت گیرد.

فیزیوتراپی مدرن دیگر تنها استفاده از راهکارهای درمانی سنتی مانند استفاده از لیزرهای کم توان، پر توان، مکانوتراپی و یا دیگر راهکارها نیست. امروزه فیزیوتراپیست می بایست با علم ورزش نیز آشنا باشد. فیزیوتراپی مدرن امروزه بیشتر سعی دارد تا با تغییر در سبک زندگی فرد درمان را برای وی به ارمغان آورد و یکی از این تغییرات استفاده از تمرینات ورزشی و نرمشی می باشد.

چگونه درد کمر خود را کاهش دهیم

کاهش کمر درد با یک تمرین ساده

همانطور که در فیلم بالا مشاهده می کنید شما می توانید با انجام وضعیت بدنی کودک شاد فواید بسیاری را تجربه کنید.

همانند تصویر به نمایش در آمده در فیلم بر پشت خود دراز بکشید و پاهای خود را به درون شکم جمع کرده و با دستان خود آن ها را بگیرید می توانید این حالت را در هر مرتبه بین ۱۰ تا ۳۰ ثانیه حفظ کنید. توجه داشته باشید که شما نباید در این حالت احساس درد شدید کنید. در غیر اینصورت با پزشک معالج خود تماس حاصل نمایید

فواید انجام وضعیت بدنی کودک شاد

  • کاهش درد کمر
  • کاهش تنش فیزیکی
  • احساس آرامش روانی
  • کاهش استرس بر روی ذهن

در مورد کمر درد این موارد را به یاد داشته باشید

اکثر بیماران دچار کمردرد مزمن به تصویربرداری از ناحیه کمر نیازی ندارند. نتایج چندین مطالعه نشان می‌دهد که تصویربرداری از کمر از طریق X-ray و MRI تاثیری در درمان و نتیجه نهایی کمردرد ندارد. اکثر کمردردهای موقتی تقریبا به یک شکل درمان شده و تصویربرداری از آن هیچ تاثیری ندارد. البته اگر علائم عصب‌ شناختی پیش‌رونده و مزمن وجود داشته باشد، تصویربرداری توصیه می‌شود. تصویر پزشکی می‌تواند ریشه‌ها، نشانه‌ها و حتی روش‌های درمانی را مشخص کند.

درمان کمردرد به شکلی محتاطانه و زیر نظر پزشک متخصص باید صورت گیرد. با این حال اما اگر دیدید پزشک به شما گفت که درد جزئی کمرتان چندان مهم نیست و به مرور زمان از بین خواهد رفت، می‌توانید در خانه از روش‌های زیر کمک بگیرید. 

کلینیک فیزیوتراپی، حرکات اصلاحی و ماساژ درمانی آماده ارایه خدمات و ارایه مشاوره های لازم به شما عزیزان می باشد. پس می توانید با خیالی آسوده با ما تماس حاصل نمایید

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *