شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

آرتروز گردن عارضه ای است که به دلیل ایجاد تغییراتی در غضروف مفصلی، بافت دیسک بین مهره ای و رباط های اطراف مهره ها و بروز اختلال در عملکرد آن ها رخ می دهد.

افزایش سن سبب فرسایش و ساییدگی استخوان های گردن شده که این امر می تواند منجر به بروز آرتروز گردن و عوارض ناشی از آن شود ، به همین دلیل ریسک بروز آرتروز در افراد میانسال و سالمند بیشتر است.

این بیماری سبب دردناک شدن حرکات گردن و کاهش دامنه حرکتی گردن می شود.

متاسفانه این بیماری بدلیل اینکه امروزه افراد در طول روز استفاده زیادی از تلفن همراه خود می کنند شیوع بالایی پیدا کرده است ، به همین دلیل افراد باید در هنگام استفاده از تلفن همراه اصول صحیح را رعایت کنند.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین روش ها در تسکین و درمان مشکلات و بیماری های اسکلتی ـ عضلانی است که در کلینیک فیزیوتراپی چیستا ( فیزیوتراپی در پاسداران ) به مراجعه کنندگان گرامی ارائه می شود.

علائم آرتروز گردن

دلایل و عوامل خطر

روش های درمان

استراحت و اجتناب از انجام فعالیت هایی که سبب تشدید درد و وارد آمدن فشار به ستون مهره های گردنی می شود برای تسکین علائم آرتروز گردن می شود.

استفاده از گردنبند طبی با تجویز پزشک که با محدود کردن حرکات گردن سبب استراحت دادن به عضلات گردن و تقویت عضلات ضعیف شده و آسیب دیده می شود.

قرار دادن کمپرس گرم در محل درد نیز سبب افزایش جریان خون و بهبود گردش خون در محل درد و کاهش احساس درد خواهد شد.

استفاده از داروهای ضد درد و ضدالتهاب مانند ایبوپروفن و دیکلوفناک در کنار داروهای شل کننده عضلانی برای رفع اسپاسم عضلات در ناحیه گردن به تسکین علايم این بیماری کمک زیادی می کنند.

تزریق داروهای کورتیکواستروییدی در موارد درد شدید می تواند به تسکین درد کمک زیادی می کند.

فیزیوتراپی یکی از موثرترین درمان های انواع آرتروز است که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی چیستا ( فیزیوتراپی در پاسداران ) می توانید از آن بهره ببرید.

فیزیوتراپیست برنامه تمرینی مناسب وضعیت بیمار را تنظیم می کند ، انجام تمرینات فیزیوتراپی سبب افزایش قابلیت انعطاف پذیری گردن شده و به تقویت عضلات گردن و تسکین علائم در بیماران کمک زیادی می کند.

فیزیوتراپیست علاوه بر تمرینات ورزشی که برای بیمار در نظر می گیرد از مدالیته هایی همچون لیزر پرتوان و تحریک الکتیرکی نیز بهره می برد.

در صورتی که بیماری در حال پیشرفت بوده و سبب بروز عوارض غیرقابل کنترل برای بیمار شده باشد جراحی به عنوان آخرین گزینه انجام خواهد گرفت.

 

کلمات مرتبط :

علائم آرتروز گردن – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی گردن – درمان آرتروز – لیزر پرتوان – لیزر تراپی در پاسداران – بهترین درمان آرتروز – فیزیوتراپی در پاسداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *