شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

الکتروتراپی از مدالیته های درمانی در فیزیوتراپی است که با روش های مختلفی و با استفاده از امواج صوتی، امواج الکترومغناطیسی و جریان های الکتریکی به تسکین درد و درمان بیماری های زیادی کمک می کند.

یکی از مزیت های این روش درمانی این است که تنها قسمتی از بدن که دچار درد است را هدف قرار داده و از این طریق به کاهش درد کمک می کند.

کاهش و از بین بردن دردهای مزمن اسکلتی_عضلانی و عصبی از مهم ترین موارد کاربرد متدهای الکتروتراپی است که با استفاده از تجهیزات مختلفی به بیماران کمک می کند.

این روش درمانی سبب تحریک سلول ها برای تسریع فرایندهای ترمیم و بازسازی می شود و از طریق روند بهبودی را سرعت بخشیده و به کاهش دوران نقاهت کمک زیادی می کند.

درمان با این روش از انتقال پیام درد به طناب نخاعی و سیستم عصبی مرکزی جلوگیری کرده و از این طریق به کاهش احساس درد کمک می کند.

تحریک الکتریکی که در این روش درمانی بر بدن اعمال می شود از طریق تغییر عملکرد اعصاب فعال در ایجاد احساس درد به کاهش درد و سایر علائم بیماری کمک می کند.

تحریک الکتریکی اعصاب بدن از طریق پوست همچنین سبب تحریک ترشح هورمون های ضد درد طبیعی در بدن مانند اندروفین شده که نقش موثری در تسکین درد و کاهش مشکلات بیمار دارد.

روش های الکتروتراپی مانند سایر مدالیته ها و متدهای فیزیوتراپی بدون استفاده از دارو به روند بهبودی و تسکین درد کمک می کند و بشرطی که توسط فیزیوتراپیست انجام بگیرند عارضه جانبی خاصی را به همراه ندارد ، اگرچه ممکن است در برخی افراد سبب ایجاد احساس سوزش و گزگز به طور موقتی شود که اغلب در طی چند ساعت برطرف می شود.

فواید الکتروتراپی

موارد کاربرد

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی خوب در پاسداران – فیزیوتراپی در خیابان دولت – فیزیوتراپی در فرمانیه – اولتراسوند تراپی – تحریک الکتریکی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *