شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل بخش مهمی از درمان است که بدون انجام آن پروسه درمانی ناتمام خواهد ماند.

هنگامی که شما جراحی تعویض کامل مفصل انجام می دهید، بهبودی و توانبخشی مرحله بسیار مهمی است. در این مرحله دوباره روی پای خود می‌ایستید و به سبک زندگی فعال باز می‌گردید.

12 هفته بعد از جراحی برای بهبودی و توانبخشی بسیار مهم است. متعهد شدن به یک برنامه و تحت فشار قرار دادن خود برای انجام هر چه بیشتر هر روز به شما کمک می کند تا سریعتر از عمل جراحی بهبود پیدا کنید و شانس موفقیت درازمدت خود را افزایش دهید.

مقداری درد، تورم و کبودی پس از جراحی تعویض مفصل طبیعی است. سعی کنید در اسرع وقت از مفصل خود استفاده کنید، اما از فشار دادن خیلی زود به خود خودداری کنید.

احتمالاً 1 تا 3 روز پس از جراحی در بیمارستان خواهید ماند، اما این مدت می تواند بسیار طولانی تر باشد.

اینکه چه زمانی می توانید بیمارستان را ترک کنید به شدت به فیزیوتراپی مورد نیاز، سرعت پیشرفت شما، سلامت قبل از عمل جراحی، سن شما و هر گونه مسائل پزشکی بستگی دارد.

توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل

توانبخشی بلافاصله پس از به هوش آمدن پس از جراحی شروع می شود.

در 24 ساعت اول، فیزیوتراپیست (PT) به شما کمک می کند تا بایستید و با استفاده از یک وسیله کمکی راه بروید. وسایل کمکی شامل واکر، عصا و عصا هستند.

یک پرستار یا کاردرمانگر در انجام کارهایی مانند تعویض بانداژ، پانسمان، حمام کردن و استفاده از توالت به شما کمک می کند.

فیزیوتراپیست شما به شما نشان می دهد که چگونه از رختخواب داخل و خارج شوید و چگونه با استفاده از یک وسیله کمکی حرکت کنید. ممکن است از شما بخواهند که کنار تخت بنشینید، چند قدمی راه بروید و خود را به یک کمد کنار تخت منتقل کنید.

آنها همچنین به شما کمک می کنند تا از یک دستگاه حرکت غیرفعال پیوسته (CPM) استفاده کنید، دستگاهی که مفصل را به آرامی و به آرامی پس از جراحی حرکت می دهد. از ایجاد بافت اسکار و سفتی مفاصل جلوگیری می کند.

احتمالاً از CPM در بیمارستان و در منزل ( فیزیوتراپی در منزل ) نیز استفاده خواهید کرد. برخی از افراد در حالی که پایشان در دستگاه است اتاق عمل را ترک می کنند.

استراحت کافی داشته باشید PT شما به شما کمک می کند از رختخواب خارج شوید و مسافت کوتاهی را پیاده روی کنید. روی خم کردن و صاف کردن زانوی خود کار کنید و در صورت نیاز از دستگاه CPM استفاده کنید.

در روز دوم، ممکن است برای مدت کوتاهی با استفاده از یک وسیله کمکی راه بروید. با بهبودی پس از جراحی، سطح فعالیت شما به تدریج افزایش می یابد.

تا هفته 3 پس از جراحی و انجام منظم فیزیوتراپی، باید بتوانید آزادانه تر حرکت کنید و در عین حال درد کمتری را تجربه کنید. شما به داروهای ضد درد کمتر و قوی تری نیاز خواهید داشت.

برنامه روزانه شما شامل تمریناتی است که فیزیوتراپیست به شما داده است. اینها تحرک و دامنه حرکتی شما را بهبود می بخشد.

ممکن است لازم باشد در این مدت به استفاده از دستگاه CPM ادامه دهید.

در هفته 12 پس از جراحی تعویض مفصل، به انجام تمرینات خود ادامه دهید و از فعالیت های پرتحرکی که می تواند به مفصل جراحی شده یا بافت های اطراف آسیب برساند، اجتناب کنید.

 

کلمات مرتبط :

توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن – فیزیوتراپی خوب در پاسداران – فیزیوتراپی در اندرزگو – فیزیوتراپی در شهرزاد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *