شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

درمان زانودرد با توجه به تشخیص عامل زمینه ای با روش های مختلفی امکان پذیر است و در اغلب موارد با روش های غیرجراحی قابل کنترل است.

بسیاری از بیماری های زانو را می توان تنها بر اساس تاریخچه پزشکی و معاینه فیزیکی توسط متخصص پزشکی تشخیص داد. با این حال، ممکن است برای تایید تشخیص و تعیین بهترین روش درمانی، آزمایش‌های اضافی مورد نیاز باشد.

درمان زانودرد بستگی به این دارد که چه چیزی باعث درد شما شده است. اغلب، برنامه درمانی شما شامل ترکیبی از گزینه ها برای کمک به تسکین درد و در صورت امکان، درمان مشکل اساسی است.

بسیاری از درمان های اولیه برای زانو درد ساده هستند و در منزل قابل اجرا.

درمان زانودرد

استراحت

اولین درمان برای اکثر بیماری‌های شایعی که باعث درد زانو می‌شوند، استراحت موقت مفصل است. این اجازه می دهد تا التهاب فوری فروکش کند. گاهی اوقات، این تنها مرحله مورد نیاز برای تسکین زانو درد است.

یخ

علاوه بر استراحت، استفاده از بسته ژل سرد و کیسه یخ روی زانو شاید رایج ترین درمان برای زانو درد باشد. کمپرس یخ را می توانید چند بار در روز و هربار ۱۵ تا ۲۰ دقیقه بر روی محل دردناک قرار دهید.

پشتیبانی

بسته به تشخیص، پزشک و فیزیوتراپیست شما حمایت از زانو را برای کاهش درد شما توصیه کند. 

گاهی اوقات ممکن است برای حفظ ثبات زانو استفاده از زانوبند توصیه شود، مانند آسیب رباط جانبی یا دررفتگی جزئی زانو. برای برخی از انواع شکستگی ها، ممکن است به گچ گیری یا آتل برای بهبود نیاز باشد.

فیزیوتراپی در درمان زانودرد

فیزیوتراپی یک جنبه بسیار مهم از درمان تقریباً برای تمام بیماری های ارتوپدی است. فیزیوتراپیست ها از تکنیک های مختلفی برای افزایش قدرت، بهبود تحرک و بازگرداندن بیماران به سطح فعالیت قبل از آسیب استفاده می کنند.

یکی از برنامه های موثر فیزیوتراپی زانو این است که بر روی کشش و تقویت ماهیچه هایی که از زانو حمایت می کنند تمرکز دارد. اینها شامل عضلات چهارسر ران، همسترینگ، عضلات داخلی و خارجی ران و باسن است.

متخصص فیزیوتراپی با توجه به شرایط هر بیمار و نوع آسیب و علائمی که برای وی ایجاد کرده علاوه بر تمرینات ورزشی از مدالیته های فیزیوتراپی همچون لیزر درمانی ، الکتروتراپی و سوزن خشک نیز بهره می برد.

داروها

داروهای ضد التهابی غیر استروئیدی که به نام NSAID شناخته می شوند، از رایج ترین داروهایی هستند که تجویز می شوند. آنها به ویژه برای بیماران مبتلا به زانو درد ناشی از مشکلاتی مانند آرتریت، بورسیت و تاندونیت مفید هستند.

اگر درد یا تورم شما با وجود درمان خودمراقبتی ادامه یابد، پزشک ممکن است کورتیزون ( دارویی قدرتمند که التهاب را درمان می‌کند ) به زانوی شما تزریق کند.

جراحی

در مواردی که درد و سایر علائم بیمار با روش های غیرجراحی قابل کنترل نباشند و فرد در راه رفتن و انجام فعالیت های خود دچار مشکل شود ممکن است جراح ارتوپد زانو ، جراحی را برای درمان زانودرد پیشنهاد دهد.

جلوگیری از زانودرد

چندین کار وجود دارد که می توانید برای جلوگیری از آسیب دیدگی زانو یا جلوگیری از بدتر شدن درد انجام دهید. این شامل:

 

کلمات مرتبط :

درمان زانودرد – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی ورزشی – فیزیوتراپی در خیابان دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *