شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

درمان کمردرد با فیزیوتراپی یکی از موثرترین راهکارها در درمان غیرجراحی کمردرد و عامل زمینه ای آن است که در کلینیک فیزیوتراپی چیستا ( فیزیوتراپی در پاسداران ) به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

کمردرد یکی از دلایل عمده ناتوانی جسمی ، به ویژه در محل کار است. تحقیقات نشان می دهد که تقریباً 80٪ مردم در طول زندگی خود از کمردرد رنج می برند.

فیزیوتراپی یکی از پرکاربردترین روشهای درمانی است که برای تسکین کمردرد استفاده می شود.

کمر انسان در واقع یک سیستم بسیار پیچیده از مجموعه ای از عناصر بهم پیوسته است که شامل مهره ها ، دیسک ها ، مفصل های صورت ، رباط ها و عضلات است و بروز مشکل در هریک از این اجزا می تواند منجر به بروز کمردرد در فرد و در نتیجه آن مشکلات و محدودیت های حرکتی شود.

شایع ترین دلایل کمردرد

بیماری های ستون فقرات مانند آرتروز ستون مهره ها ، تنگی کانال نخاعی و بیرون زدگی دیسک کمر از شایع ترین بیماری هایی هستند که سبب بروز کمردرد می شوند. درمان کمردرد با فیزیوتراپی نقش مهمی در درمان غیرجراحی این آسیب ها داشته و از انجام جراحی های غیرضروری پیشگیری می کند.

ناهنجاری های ساختاری ستون فقرات مانند کیفوز ، اسکولیوز و … نیز شیوع بالایی داشته و می توانند منجر به بروز کمردرد و اختلالات حرکتی در افراد شوند.

آسیب عصب سیاتیک و فشردگی این عصب می تواند سبب بروز کمردردی شود که به پاها نیز منتشر می شود ، این عارضه می تواند بحدی دردناک باشد که سبب دوری فرد از محل کار شود.

نشستن به مدت طولانی در افرادی همچون  کاربران کامپیوتر، رانندگان و افرادی که به واسطه شرایط شغلی به مدت طولانی می نشینند یکی از دلایل رایج بروز کمردرد است.

بسیاری از افراد هنگام نشستن پوسچر مناسبی نداشته که این وضعیت موجب وارد شدن فشار غیر طبیعی به ستون فقرات و بروز کمردرد می شود.

ضعف عضلات شکم و کمر به دلیل فعالیت بدنی پایین یکی از عواملی است که خطر بروز کمردرد را افزایش می دهد.

بلند کردن و حمل اجسام سنگین نیز که سبب وارد شدن فشار شدید و ناگهانی به ستون مهره ها و عضلات و رباط های کمر می شود نیز در بسیاری از افراد منجر به بروز کمردرد می شود.

بارداری و فشار ناشی از بزرگ شدن رحم بر ستون فقرات نیز یکی از عواملی است که می تواند منجر به بروز کمردرد در مادران باردار شود.

درمان کمردرد با فیزیوتراپی

برای درمان کمردرد ابتدا باید عامل زمینه ای تشخیص داده شود تا درمان بر اساس آن انجام گرفته و درد بیمار تسکین پیدا کند.

برای تشخیص علت کمردرد درمانگر علاوه بر معاینه فیزیکی و بررسی علائم بالینی بیمار از روش های تصویربرداری پزشکی همچون رادیوگرافی ، سی تی اسکن و ام آر آی و در صورت نیاز نوار عصب و عضله بهره برده و بر اساس نتایج بدست آمده بهترین روش درمانی را اتخاذ خواهد کرد.

تکنیک های درمان دستی ، لیزر تراپی با لیزر پرتوان ، تحریک الکتریکی و تمرینات ورزشی از جمله موثرترین راهکارهای درمان کمردرد با فیزیوتراپی هستند که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی چیستا ( فیزیوتراپی در پاسداران ) می توانید از آن ها بهره مند شوید.

انجام تمرینات فیزیوتراپی در آب نیز بدلیل اینکه فشار ناشی از وزن بروری ستون فقرات در آب کاهش می یابد بسیار مفید است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در هروی – لیزر پرتوان در پاسداران – درمان کمردرد با فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *