شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

دلایل درد شانه

شانه درد یک بیماری شایع است – 18٪ تا 26٪ از بزرگسالان را تحت تاثیر قرار می دهد. شانه بیشترین دامنه حرکتی را در بین همه مفاصل ما دارد، بنابراین جای تعجب نیست که درد و آسیب های شانه هم شایع و هم فوق العاده ناراحت کننده هستند.

فیزیوتراپی شانه به عنوان موثرترین روش درمان درد شانه و آسیب های شانه شناخته می شود که با مراجعه به کلینیک فیزیوتراپی چیستا ( فیزیوتراپی در پاسداران) می توانید از خدمات فیزیوتراپی با بالاترین کیفیت و زیر نظر کادر مجرب و متعهد بهره مند شوید.

مفصل شانه از سه قسمت اصلی تشکیل شده است:

این استخوان‌ها که توسط ماهیچه‌ها، تاندون‌ها و رباط‌ها به هم متصل می‌شوند، چیزی هستند که به ما اجازه می‌دهند کارهای روزمره را به راحتی انجام دهیم. از آنجایی که یکی از پرمصرف‌ترین قسمت‌های بدن است، در معرض خطر بیشتری برای آسیب است، به همین دلیل مهم است که پس از شناسایی دلایل درد شانه هم نحوه محافظت از شانه‌ها و هم نحوه درمان مناسب درد و آسیب‌های شانه را بدانید.

دلایل درد شانه

دانستن اینکه چرا شانه درد را تجربه می کنید اولین قدم برای درمان آن است و شانه ها ممکن است در اثر فعالیت های مختلف، از جمله فعالیت های به ظاهر بی ضرر، مانند نشستن پشت میز در محل کار، آسیب ببینند. انواع آسیب های شانه را می توان به دو دسته اصلی تقسیم کرد: آسیب های ناگهانی و آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد.

آسیب های ناگهانی

این آسیب‌ها که به عنوان آسیب‌های حاد نیز شناخته می‌شوند، می‌توانند نتیجه هر چیزی از زمین خوردن و فرود آمدن روی شانه تا چرخاندن شانه به روشی غیرطبیعی باشند. صدمات ناگهانی می تواند شامل موارد زیر باشد:

پس از آسیب حاد شانه، احتمالاً بلافاصله کبودی یا تورم را مشاهده خواهید کرد و اگر آسیب منجر به گیرکردن عصب یا رگ خونی آسیب دیده شود، ممکن است احساس سوزن سوزن شدن یا بی حسی کنید.

آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد

آسیب‌های ناشی از استفاده بیش از حد می‌توانند بدتر از آسیب‌های حاد باشند، زیرا ممکن است در طول زمان و در نتیجه فعالیت‌های روزمره شما به آرامی ایجاد شوند. آنها نتیجه مواجهه مفصل شانه یا بافت اطراف آن با استرس بیش از حد هستند، و حتی ممکن است متوجه مشکلی نباشید تا زمانی که ناگهان با یک شانه درد آزاردهنده مواجه شوید. آسیب های ناشی از استفاده بیش از حد می تواند شامل موارد زیر باشد:

در حالی که آسیب های حاد و استفاده بیش از حد شایع ترین دلایل درد شانه هستند ، عوامل دیگری نیز می توانند منجر به بروز درد در شانه شوند.

چگونه فیزیوتراپی می تواند به درد شانه و آسیب های شانه کمک کند؟

خواه پارگی روتاتور کاف یا آسیب های دیگر به عضلات اطراف شانه باشد و یا سایر دلایل درد شانه، فیزیوتراپی برای درد شانه اغلب یک درمان موفقیت آمیز و غیر جراحی است. هدف آن تقویت عضلات اطراف شانه برای بهبود عملکرد و تحرک شما است.

پزشک ممکن است شما را به یک فیزیوتراپیست ارجاع دهد تا با درد شانه شما مقابله کند و فیزیوتراپیست آسیب شما را بررسی کرده و بهترین راه درمانی را تعیین می کند.

فیزیوتراپیست با توجه شرایط هر بیمار و با توجه به شدت و نوع آسیب دیدگی از متدها و مدالیته های مختلفی برای کمک به بیمار بهره می برد.

 

کلمات مرتبط :

دلایل درد شانه – فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی ورزشی در پاسداران – دکتر فیزیوتراپی – فیزیوتراپی در چیذر – فیزیوتراپی خوب در شریعتی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *