شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

سندرم درد پاتلوفمورال عارضه ای است که با درد کشکک زانو در جلوی زانو، زیر یا اطراف کاسه زانو (کشکک) همراه است. 

این عارضه اغلب در بین ورزشکاران، نوجوانان فعال، افراد مسن و افرادی که کار فیزیکی انجام می دهند رخ می دهد. درد پاتلوفمورال زنان را بیشتر از مردان تحت تاثیر قرار می دهد. 20 تا 25 درصد از دردهای زانو گزارش شده را شامل می شود. فیزیوتراپیست ها برنامه های درمانی را برای افراد مبتلا به سندرم درد پاتلوفمورال طراحی می کنند تا به کاهش درد و بهبود عملکرد کمک کنند.

این آسیب ممکن است پس از افزایش ناگهانی فعالیت هایی مانند دویدن یا پریدن رخ دهد. تحقیقات نشان می‌دهد که این عارضه ناشی از سطوح فعالیتی است که سریع‌تر از آن‌چه که زانو می‌تواند سازگار شود، افزایش می‌یابد.

علائم سندرم درد پاتلوفمورال

دلایل سندرم درد پاتلوفمورال

این سندرم بطور خودبخود برطرف نمی شود ، مهم است که از یک فیزیوتراپیست مشورت بگیرید تا بتوانید به فعالیت هایی که از آن لذت می برید بازگردید.

فیزیوتراپیست سابقه سلامتی شما را بررسی می کند و یک سری آزمایش برای ارزیابی شما و زانوی شما انجام می دهد. این سندرم با تجزیه و تحلیل هر حرکتی که باعث درد می شود و رد سایر شرایط احتمالی تشخیص داده می شود.
فیزیوتراپیست شما ممکن است الگوهای راه رفتن و دویدن شما را تجزیه و تحلیل کند. آنها ممکن است قدرت عضلات لگن و ران شما را آزمایش کنند تا بفهمند آیا ضعف به درد شما کمک می کند یا خیر. تصویربرداری پزشکی، مانند اشعه ایکس یا MRI، برای تشخیص این عارضه مفید نیست. با این حال، فیزیوتراپ شما ممکن است با یک پزشک ارتوپد مشورت کند که ممکن است تصویربرداری را برای رد سایر شرایط تجویز کند.

روش های درمان

اگر این عارضه تشخیص داده شود، فیزیوتراپ شما یک برنامه تمرینی و توانبخشی را فقط برای شما ایجاد خواهد کرد. برنامه شما ممکن است شامل موارد زیر باشد:

تمرینات تقویتی فیزیوتراپ شما تمریناتی را به شما آموزش می دهد تا به تقویت عضلات اطراف لگن و خود زانو کمک کند. تحقیقات نشان می دهد که این نوع تمرین درمانی بهترین رویکرد برای مدیریت سندرم درد پاتلوفمورال است.

 فیزیوتراپیست شما یک برنامه ورزشی متناسب با نیازها و اهداف خاص شما طراحی خواهد کرد.

آموزش هماهنگی. بر اساس سطح فعالیت شما، فیزیوتراپیست شما ممکن است به آموزش مجدد الگوهای حرکتی لگن و زانو برای کاهش درد زانو کمک کند.

متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی چیستا ( فیزیوتراپی در پاسداران ) خدمات فیزیوتراپی را برای درمان مشکلات زانو با بالاترین کیفیت و بر اساس بروزترین متدها و پیشرفته ترین تجهیزات فیزیوتراپی ارائه می دهند.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی زانو – فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو – فیزیوتراپی پس از جراحی های زانو – فیزیوتراپی در اندرزگو

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *