شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

سوزن خشک یا درای نیدلینگ یکی از تکنیک های نوین درمانی در فیزیوتراپی است که با هدف تسکین درد و درمان بیماری ها و اختلالات بدن انجام می گیرد.

فیزیوتراپیست در این روش درمانی از یک سوزن بسیار نازک و مخصوص استریل و یکبار مصرف استفاده می کند.

این روش درمانی موجب بروز اختلال در وقایع فیزیولوژیکی که منجر به ایجاد نقاط ماشه ای در بافت عضلانی- فاسیایی می شوند شده و از این طریق کمک زیادی به کاهش احساس درد و ناراحتی در بافت های بدن می کند.

بر اساس نتایج بدست آمده این تکنیک درمانی در کنار سایر متدها و مدالیته های فیزیوتراپی همچون لیزر پرتوان ، درمان های دستی ، الکتروتراپی و … می تواند به تسکین درد و بهبود اختلالات اسکلتی _ عضلانی کمک کند.

بر خلاف تصور عموم سوزن خشک متفاوت از طب سوزنی است اگرچه ممکن است نوع روش درمان مشابه باشد اما هدف و نوع استفاده از آن‌ها برای درمان مشکلات متفاوت است و هر کدام برای مقاصد متفاوتی انجام می گیرند.

در واقع این متد درمانی هم در روش درمان و هم در توضیح مکانیسم عمل با طب سوزنی متفاوت است.

امروزه تکنیک سوزن خشک بعنوان یکی از مؤثرترین روش های درمان اختلالات عضلانی- فاسیایی توسط متخصصان فیزیوتراپی مورد استفاده قرار می گیرد.

فروکردن سوزن خشک در نقاط ماشه ای عضلات نقش زیادی در رفع گرفتگی های عضلانی دارد.

در این روش درمانی فیزیوتراپیست یک سوزن را با هدف درمان موضعی عضله و بافت همبند وارد نقطه مورد نظر کرده و چندین بار همان ناحیه را سوزن می زند.

تشخیص اینکه آیا این روش برای بیمار مناسب است و یا خیز و همچنین تعداد جلسات درمانی پس از معاینه و ویزیت اولیه توسط فیزیوتراپیست مشخص می شود اغلب بیماری به 3 تا 6 جلسه درمانی با این روش نیاز دارند تا مشکل آن ها تا حد زیادی برطرف شود.

در این روش برای جلوگیری از بروز عوارض از سوزن های بهداشتی و یکبار مصرف استفاده می شود و در صورتی که درای نیدلینگ توسط فیزیوتراپیست مجرب و آموزش دیده انجام شود تقریبا بدون عوارض جانبی خاصی است.

احساس کرختی ، کوفتگی و به ندرت کبودی ممکن است در طی ساعت های اولیه پس از این بیماری وجود داشته باشد که معمولا طی چند ساعت تا نهایت دو روز برطرف می شود.

خانم های باردار ، کودکان در سنین رشد ، مبتلایان به عفونت‌ های موضعی ، افرادی که ترس شدیدی از سوزن دارند ، مبتلایان به بیماری‌ های عروقی مثل واریس ، و افرادی که در قسمتی از بدن خود زخم باز و خونریزی دهنده دارند نباید تحت درمان با این روش قرار بگیرند.

سوزن خشک

موارد کاربرد سوزن خشک

فواید درای نیدلینگ

 

کلمات مرتبط :

کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران – درای نیدلینگ در پاسداران – سوزن خشک چیست – فواید درای نیدلینگ – فیزیوتراپی در فرمانیه – فیزیوتراپی در دروس

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *