شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

فیزیوتراپی اسکولیوز

اسکولیوز را می توان با استفاده از درمان های فیزیوتراپی که عدم تعادل عضلانی و سایر عوامل موثر در انحنای بیش از حد ستون فقرات را هدف قرار می دهد، بهبود بخشید.

فیزیوتراپی یک برنامه درمانی ایجاد می کند که به شما کمک می کند در عضلاتی که بطور مزمن کوتاه و سفت هستند انعطاف پذیری بیشتری داشته باشید و در عین حال عضلات بلند و ضعیف را تقویت کنید.

این عدم تعادل عضلانی باعث می شود که ستون فقرات به صورت جانبی خم شود و بر تحرک، وضعیت و عملکرد فرد تأثیر بگذارد. پرداختن به عدم تعادل علائم درد را به میزان قابل توجهی کاهش داده و از بین می برد.

فیزیوتراپی می تواند اسکولیوز را در بیمارانی که از بریس استفاده می کنند و همچنین افرادی که از بریس استفاده نمی کنند، درمان کند. با حصول اطمینان از اینکه وضعیت ستون فقرات نرمال شده حفظ می شود، زیرا فرد استفاده از بریس را حذف می کند، از نتایج به دست آمده از پشتیبان پشتیبانی می کند.

فیزیوتراپیست ها تعدادی از عوامل را در هنگام تهیه برنامه های درمانی در نظر می گیرند. این موارد شامل درجه و محل انحنای ستون فقرات و همچنین سن، جنسیت و رشد استخوان بیمار است.

علائم مربوط به اسکولیوز مانند کمردرد یا مشکلات تنفسی نیز به منظور ارائه درمان مناسب برای رفع اسکولیوز در کودکان و بزرگسالان در نظر گرفته می شود.

فیزیوتراپی اسکولیوز

طرح صحیح درمان اسکولیوز از یافتن فیزیوتراپیست مناسب حاصل می شود. متخصصان ما در کلینیک فیزیوتراپی چیستا (فیزیوتراپی تخصصی ستون فقرات در پاسداران) تجربه زیادی در درمان اسکولیوز و مسائل مربوط به آن دارند.

بیماران باید در هنگام دریافت درمان های فیزیوتراپی برای اسکولیوز روش های درمانی مورد استفاده را در نظر بگیرند.

روش هایی مانند تحرکات مفصلی، درمان دستی، تمرینات مقاومتی و موارد دیگر، یک برنامه درمانی جامع را به شما ارائه می دهند که باعث تسکین اسکولیوز می شود.

فیزیوتراپیست شما برای بررسی تاریخچه سلامت و نیازهای منحصر به فرد شما وقت می گذارد. این به شما یک برنامه درمانی سفارشی می دهد که منجر به نتایج قابل اندازه گیری در درمان اسکولیوز می شود.

فیزیوتراپی یک راه حل درمانی موثر برای اسکولیوز است و همکاری با یک فیزیوتراپیست مجرب منابعی را که برای دستیابی به تسکین پایدار نیاز دارید در اختیار شما قرار می دهد.

بیماران بسته به نیاز خود چندین گزینه درمانی از جمله فیزیوتراپی در دسترس دارند. فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا برنامه درمانی مناسبی را تعیین کنید تا نتایج پایداری به شما بدهد و از مسائل ثانویه مرتبط با اسکولیوز پیشگیری کنید.

سایر روش های درمانی

درمان های بریس شامل استفاده از بریس برای کاهش افزایش انحنای ستون فقرات است. اگر ستون فقرات به طور کامل رشد نکرده است، بریس می‌تواند راهی موثر برای جلوگیری از تغییرات ناخواسته باشد.

نوجوانان و بزرگسالان جوان معمولاً کاندیدای ایده آل برای استفاده از بریس هستند. همچنین در مواردی که دارای حداقل درجات انحنا هستند اما در یک دوره 6 ماهه بیش از 5 درجه افزایش یافته اند نیز موثر است.

بریس‌ها باید در طول روز استفاده شوند تا نتایج مورد نظر را به دست آورند و باید به درستی برای هر فرد نصب شوند.

در مواردی اسکولیوز که انحنای ستون فقرات بیش از 50 درجه را شامل می شود از جراحی استفاده می شود. فقط در مواردی توصیه می شود که کیفیت زندگی بیمار به طور قابل توجهی تحت تاثیر قرار گیرد.

استفاده از جراحی به عواملی بستگی دارد که شامل شدت ناهماهنگی، علائم درد، مرحله رشد و منطقه ای از ستون فقرات است که تحت تأثیر قرار گرفته است.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی اسکولیوز – فیزیوتراپی ستون فقرات – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در چیذر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *