شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

فیزیوتراپی سالمندان با هدف کمک به کاهش عوارض جسمی و حرکتی ناشی از افزایش سن و تقویت عضلات ضعیف شده بمنظور جلوگیری از تشدید مشکلات سالمندان ارائه می شود.

با افزایش سن بدن ناگزیر دچار تغییرات فیزیکی زیادی می شود. این تغییرات طبیعی مربوط به سن شامل کاهش تراکم استخوان ، کاهش قدرت عضلانی ، افزایش چربی بدن ، هماهنگی ضعیف تر و مفاصل سفت تر است. این اثرات طبیعی افزایش سن می تواند بر تحرک و تعادل افراد سالمند تأثیر بگذارد و احتمال سقوط و شکستگی استخوان ها را در سالمندان افزایش دهد.

افراد سالمند همچنین مستعد ابتلا به بیماری های قلبی ، فشار خون بالا ، سکته مغزی ، دیابت ، آرتریت و بیماری های ریوی مانند بیماری مزمن انسدادی ریه می شوند. همه اینها می تواند تأثیر زیادی بر زندگی روزمره آنها داشته باشد و استقلال آنها را کاهش دهد. به عنوان مثال ، افراد سالمند اغلب احساس می کنند که مانند گذشته سریع نیستند و متوجه می شوند که راه رفتن و استفاده از پله ها دشوارتر است. همه این شرایط می تواند بر توانایی آنها برای انجام فعالیت ها بطور مستقل تاثیر منفی بگذارد.

فیزیوتراپی سالمندان

فیزیوتراپی نمی تواند فرایند افزایش سن را متوقف کند ، اما می تواند به کاهش تأثیر آن بر بدن و زندگی افراد کمک کند.

فیزیوتراپیست ها برای شناسایی عوامل جسمانی و سایر عوامل موثر در فعالیت و استقلال افراد آموزش دیده اند و سپس راه هایی برای غلبه بر آنها پیدا می کنند. این امر سبب می شود که آن ها توانایی کمک به افراد سالمند را  تا به افراد مسن کمک کنند تا آنجا که می توانند فعال باشند. در واقع نشان داده شده است که فیزیوتراپی بسیاری از عوامل مرتبط با افزایش سن از جمله قدرت ، تعادل ، هماهنگی ، انعطاف پذیری و سطوح درد را بهبود می بخشد. در نهایت فیزیوتراپی به افراد سالمند کمک می کند تا سلامت ، رفاه ، توانایی عملکردی و استقلال خود را حفظ کنند.

فیزیوتراپیست ها می توانند در مورد چگونگی انجام فعالیت های ورزشی در سالمندان به این افراد مشورت بدهند تا خطر آسیب دیدگی به حداقل برسد.

ورزش برای افراد سالمند مزایای زیادی از جمله بهبود تعادل ، قدرت ، هماهنگی ، کنترل حرکتی ، انعطاف پذیری ، استقامت و حتی حافظه را به ارمغان می آورد. ورزش همچنین می تواند به کاهش خطر و تاثیر بیماریهایی که بیشتر احتمال دارد افراد مسن را تحت تأثیر قرار دهند ، کمک کند.

تحقیقات همچنین نشان می دهد که فیزیوتراپی سالمندان در درمان و پیشگیری از مشکلات مفاصل ، اختلالات تعادل ، خطر زمین خوردن ، کاهش قدرت و کاهش فشار خون بالا و چاقی در افراد سالمند نقش موثر دارد.

مداخلات فیزیوتراپی که برای افراد سالمند انجام می گیرد است شامل برنامه های کششی و تقویتی ورزش و تمرین فعالیت هایی است که تعادل را به چالش می کشد. آنها همچنین می توانند تجهیزاتی مانند وسایل پیاده روی را برای تسهیل زندگی مستقل تهیه کنند. 

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی سالمندان – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در دروس – مرکز فیزیوتراپی در خیابان دولت – دکتر فیزیوتراپی

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *