شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

فیزیوتراپی شانه یکی از موثرترین روش ها در بهبود علائم بیماری ها و آسیب های مفصل شانه است که در کلینیک فیزیوتراپی چیستا در پاسداران به مراجعه کنندگان عزیز ارائه می شود.

فیزیوتراپی به صورت سفارشی طراحی خواهد شد تا به شما کمک کند تا آسیب دیدگی شانه شما هرچه سریع تر بهبود پیدا کند و تحرک خود را دوباره به دست آورید، فیزیوتراپیست شما همچنین ممکن است توصیه هایی را در مورد نحوه تغییر فعالیت های روزمره خود برای حمایت بهتر از شانه ها ارائه دهد تا بتوانید از آسیب مجدد جلوگیری کنید. همچنین ممکن است یک روال منحصر به فرد ورزش در خانه به شما اختصاص داده شود تا به شما کمک کند تا پس از اتمام جلسات درمانی، تحرک خود را حفظ کنید.

در برخی موارد، فیزیوتراپی می‌تواند از نیاز به جراحی جلوگیری کند، که به‌ویژه برای افراد مسن که ممکن است به میزان موفقیت عمل جراحی نداشته باشند، مفید است. مطالعات نشان می‌دهند که اکثر بیماران فیزیوتراپی برای آسیب‌های شانه را کافی می‌دانند، اگرچه طول دوره بهبودی می‌تواند از فردی به فرد دیگر متفاوت باشد. حتی در مواردی که جراحی اجتناب ناپذیر است، فیزیوتراپی یک راه عالی برای آماده سازی و تقویت بدن قبل و بعد از جراحی است.

بسته به مشخصات آسیب شما، شانه درمانی که فیزیوتراپیست شما تجویز خواهد کرد احتمالاً شامل یک یا چند نوع درمان زیر خواهد بود:

روش های فیزیوتراپی شانه

یخ درمانی

روش RICE (استراحت، یخ، ارتفاع فشرده) نقاط آسیب دیده یخ زده را برای آسیب های حاد تشویق می کند. این به کاهش التهاب و تورم کمک می کند، که به نوبه خود به کاهش درد نیز کمک می کند.

گرما درمانی

بر خلاف یخ درمانی که در ساعات اولیه آسیب استفاده می شود، گرما درمانی پس از گذشت 72 ساعت بهتر است استفاده شود. مانند یخ درمانی، همچنین یک مسکن است و به عضلات اجازه می دهد تا آرام شوند.

درمان دستی

درمان دستی به کمک فیزیوتراپیست برای آرام کردن شانه آسیب دیده نیاز دارد. فیزیوتراپیست با دستان خود از فشار جهت خاص روی بافت استفاده می کند تا به آن کمک کند تا بخشی از تحرک طبیعی خود را به دست آورد.

کشش

حرکات کششی یک نوع درمان برای درد شانه است، زیرا برای فشار دادن آرام عضلات شما بیشتر و بیشتر تا زمانی که دامنه حرکتی خود را به دست آورید طراحی شده است. فیزیوتراپیست احتمالاً سطوح مختلفی از کشش‌ها را اعمال می‌کند که ممکن است قسمت‌های شانه و همچنین گردن و ستون فقرات را، بسته به آسیب، هدف قرار دهد.

تمرینات تقویتی

فیزیوتراپیست تمرینات تقویتی خاصی را برای کاهش درد در محل آسیب و در عین حال تقویت سایر عضلات، مانند عضلات مرکزی بدن، به شما توصیه کند. هدف این است که شما را قوی تر از قبل از آسیب بگذاریم تا از عود مجدد آن جلوگیری کنیم.

موبیلیزاسیون مفصل

یکی دیگری از متدهای فیزیوتراپی شانه، تحرک مفصلی است که با کشش کپسول مفصلی، تحرک شانه آسیب دیده را افزایش می دهد. از آنجایی که نیاز به درک کامل آناتومی دارد، فقط توسط یک فیزیوتراپ حرفه ای آموزش دیده انجام می شود.

اولتراسوند

نوعی مدالیته فیزیوتراپی برای درد شانه است که در آن عضلات، تاندون‌ها و سایر بافت‌های نرم با یک جلسه گرم کردن عمیق درمان می‌شوند. گرما گردش خون را در بافت بهبود می بخشد، که هم درد را کاهش می دهد و هم به بهبود آسیب کمک می کند. اولتراسوند تراپی همچنین به افزایش خاصیت ارتجاعی عضلات به خصوص در موارد یخ زدگی شانه کمک می کند تا به عضلات اجازه کشش راحت تر و در نتیجه افزایش دامنه تحرک را بدهد.

تحریک الکتریکی

یکی از راه های تقویت عضلات شانه آسیب دیده، تحریک اعصاب است. گاهی اوقات، از آن برای انقباض عضلات یا کاهش التهاب استفاده می شود، اما می تواند به عنوان راهی برای تجویز دارو نیز استفاده شود.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی شانه – فیزیوتراپی در درمان درد شانه – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در قیطریه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *