شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

فیزیوتراپی ورزشی یک تخصص در فیزیوتراپی است که به ارزیابی و درمان آسیب های مربوط به ورزش و ورزشکاران در تمام سطوح و سنین اختصاص دارد.

در طی ورزش فشار بیشتری به مفاصل ، رباط ها ، عضلات و تاندون ها وارد می کند و آنها را مستعد آسیب دیدگی می کند ، به همین دلیل آسیب های ورزشی جز جدایی ناپذیری از ورزش هستند.

فیزیوتراپیست با مداخلات توان بخشی و آموزشی به جلوگیری از آسیب دیدگی ، بازیابی عملکرد مطلوب و کمک به افزایش عملکرد ورزشی در ورزشکاران کمک زیادی می کند.

فیزیوتراپیست ورزشی و خطر آسیب ناشی از شرکت در یک ورزش یا فعالیت بدنی خاص را ارزیابی کرده و خطرات و مزایای هر ورزش را برای فرد آسیب دیده بازگو می کند.

متخصص فیزیوتراپی ورزشی با دارا بودن مهارت های خاص علاوه بر کمک به پروسه درمان و توانبخشی ریسک آسیب دیدگی مجدد در فرد ورزشکار را به حداقل می رساند.

خستگی و درد عضلانی ، درد های مفصلی و ناتوانی در انجام ورزش از جمله عوارض آسیب های ورزشی هستند که فیزیوتراپیست به بهبود آن ها کمک می کند.

در صورتی که ورزشکار بدون توجه به آسیب دیدگی به انجام ورزش بپردازد آسیب دیدگی تشدید و می تواند منجر به دور شدن فرد ورزشکار از میادین ورزشی شود.

انجام ورزش در محیط غیراستاندارد و با وسایل ورزشی غیراستاندارد ، افزایش ناگهانی شدت تمرینات ورزشی ، انجام ورزش بدون آمادگی قبلی بدن و گرم کردن بدن ، انجام نادرست تکنیک های ورزشی و … از جمله عواملی هستند که خطر بروز آسیب های ورزشی را به همراه دارند.

بسیاری از فیزیوتراپیست های ورزشی و در سازمان های ورزشی برای هماهنگی برنامه های فیزیوتراپی ، پیشگیری از آسیب ، توان بخشی و نظارت بر آسیب های ورزشی فعالیت می کنند.

فیزیوتراپیست ورزشی نه تنها آسیب را درمان می کنند بلکه از طریق اصلاح حرکت و تعادل عضلانی می توانند یک برنامه ورزشی را برای ورزشکار تنظیم کرده تا از آسیب دیدگی بیشتر جلوگیری کند.

فیزیوتراپیست در طی ارزیابی فرد آسیب دیده ، توجه ویژه ای به چگونگی حرکت فرد در ورزش خاص خود برای تجزیه و تحلیل الگوهای حرکتی معیوب خواهد کرد و بر اساس آن ها برنامه تمرینی مناسبی را برای فرد ورزشکار در نظر می گیرد.

تکنیک ها و عملکردهای یک فیزیوتراپیست می تواند در درمان طیف وسیعی از بیماری های اسکلتی عضلانی ، از جمله آسیب های ناشی از ورزش ، مفید باشد. پیشگیری ، تشخیص ، درمان و توان بخشی از آسیب های ورزشی ، یکی از حوزه های تخصصی فعالیت متخصصان فیزیوتراپی است که امروزه توجه ویژه ای به آن می شود.

فیزیوتراپی ورزشی

موارد کاربرد

تکنیک های درمانی در فیزیوتراپی ورزشی

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی در هروی – فیزیوتراپی در فرمانیه – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در دولت – فیزیوتراپی در چیذر

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *