شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو از اهمیت زیادی برخوردار است و به تسریع بهبودی و بازگشت هرچه سریع تر فرد به شرایط عادی کمک می کند.

هنگامی که شما جراحی تعویض مفصل زانو را انجام می دهید ، بهبود و توانبخشی مرحله مهمی است. در این مرحله ، شما روی پای خود قرار می گیرید و به یک شیوه زندگی فعال باز می گردید.

12 هفته بعد از عمل برای بهبود و توانبخشی بسیار مهم است. متعهد شدن به یک برنامه توانبخشی منظم در این دوران از اهمیت بالایی برخوردار است و به شما کمک می کند تا سریعتر از جراحی بهبود پیدا کنید و شانس خود را برای موفقیت طولانی مدت افزایش دهید.

فیزیوتراپی شانس موفقیت آمیز بودن جراحی های ارتوپدی را تا حد زیادی افزایش می دهد و عوارض ناشی از جراحی را به حداقل می رساند ، فیزیوتراپی به افرادی که تحت جراحی تعویض مفصل قرار گرفته اند کمک می کند تا خرچه سریع تر با مفصل مصنوعی تطابق پیدا کرده و بتوانند مانند مفصل طبیعی از آن استفاده کرده و به زندگی عادی بازگردند.

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو

اقدامات توانبخشی بلافاصله و در همان روز اول پس از جراحی آغاز می شود و تا زمانی که بیمار به شرایط مطلوب نرسیده باید ادامه پیدا کند.

در 24 ساعت اول ، فیزیوتراپیست به شما کمک می کند تا با استفاده از یک وسیله کمکی همچون عصا و واکر بلند شوید و راه بروید.

فیزیوتراپیست شما نحوه نشستن و بیرون آمدن از رختخواب و نحوه حرکت با استفاده از یک وسیله کمکی را به شما آموزش می دهد تا خطر سقوط به حداقل برسد.

فیزیوتراپیست همچنین به شما در استفاده از دستگاه حرکت منفعل پیوسته (CPM) کمک می کنند ، دستگاهی که مفصل را به آرامی و به آرامی بعد از عمل حرکت می دهد و از تجمع بافت اسکار و سفتی مفصل جلوگیری می کند.

درد ، تورم و کبودی بعد از جراحی تعویض مفصل طبیعی است ، حرکت کنترل شده تحت نظر فیزیوتراپیست یکی از راههای موثر در کنترل عوارض پس از جراحی است.

در روز اولیه پس از جراحی تعویض مفصل حرکت با وسایل کمکی از اهمیت زیاید برخوردار است و همزمان با بهبود پس از جراحی سطح تحرک شما نیز افزایش پیدا می کند.

زمان خروج از بیمارستان بستگی زیادی به فیزیوتراپی مورد نیاز شما ، سرعت پیشرفت شما ، سلامتی شما قبل از جراحی ، سن و هرگونه مشکل پزشکی دارد.

فیزیوتراپی حداقل به مدت ۴ تا ۶ هفته پس از جراحی تعویض مفصل زانو باید ادامه پیدا کند. هدف در این مرحله افزایش قدرت و دامنه حرکتی زانو با استفاده از فیزیوتراپی است. فیزیوتراپیست شما ممکن است از شما بخواهد پیاده روی های طولانی تری داشته باشید و وسایل کمکی را کنار بگذارید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل زانو – فیزیوتراپی پس از جراحی زانو – فیزیوتراپی در پاسداران – فیزیوتراپی در خیابان دولت

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *