شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تهران، پاسداران

بوستان نهم، پلاک 121، طبقه دوم، واحد نه

تماس با ما

09191690107 - 02122547061

لگو فیزیوتراپی چیستا
شنبه تا چهارشنبه

از ساعت 9 الی 19

تماس با ما

02122547061

فیزیوتراپی پس از تعویض کامل هیپ

اگر درد لگن دارید، ممکن است از فیزیوتراپی برای یادگیری تمرینات و استراتژی های خاص برای کمک به مدیریت وضعیت خود بهره مند شوید. در حالی که فیزیوتراپی می تواند بسیار موفقیت آمیز باشد، گاهی اوقات آسیب به لگن شما به دلیل آرتروز (OA) بسیار زیاد است و باید اقدامات تهاجمی تری برای کمک به بازگشت به سبک زندگی عادی خود انجام دهید.

اگر OA باعث درد لگن شما می شود و در مدیریت وظایف عملکردی اساسی مشکل دارید، ممکن است از یک روش جراحی به نام جایگزینی کامل لگن (THR) بهره مند شوید. این روش شامل برداشتن مفصل ران آرتروز و جایگزینی آن با یک لگن مصنوعی است.

مفصل ران یک مفصل بزرگ در بدن شما است و جراحی THR یک جراحی بزرگ است. احتمالاً درد بعد از عمل وجود خواهد داشت و پس از عمل در حرکت کردن با مشکل مواجه خواهید شد. خبر خوب این است که می توانید خیلی زود پس از THR کار روی توانبخشی خود را شروع کنید.

پس از جراحی THR، احتمالاً با یک فیزیوتراپ در بسیاری از تنظیمات مختلف روبرو خواهید شد. یک فیزیوتراپیست مراقبت حاد ممکن است بلافاصله پس از جراحی شما را در بیمارستان ملاقات کند. ممکن است نیاز به توانبخشی حاد یا تحت حاد نداشته باشید، یا ممکن است به سادگی از بیمارستان مرخص شوید. در هر صورت، ممکن است از فیزیوتراپی برای کمک به بازیابی عملکرد طبیعی خود بهره مند شوید. فیزیوتراپی سرپایی معمولاً آخرین مرحله شما قبل از بازگشت به عملکرد کامل پس از تعویض کامل مفصل ران است.

در هر شرایطی که بعد از جراحی تعویض مفصل لگن خود هستید، از بیمارستان یا کلینیک سرپایی، یک فیزیوتراپیست می تواند به شما کمک کند در طول مسیر به سبک زندگی عادی خود بازگردید.

فیزیوتراپی پس از تعویض کامل هیپ

بلافاصله پس از جراحی، یک فیزیوتراپیست احتمالاً شما را در اتاق بیمارستان ملاقات خواهد کرد. او می تواند به بررسی کلی اقدامات احتیاطی مفصل ران شما کمک کند و برخی تمرینات ملایم را برای بهبود دامنه حرکتی  و قدرت لگن شما شروع کند.

پس از جراحی تعویض مفصل لگن، احتمالاً برای تحرک به یک وسیله کمکی مانند واکر استاندارد یا چرخدار نیاز خواهید داشت. فیزیوتراپیست شما می تواند اطمینان حاصل کند که دستگاه شما اندازه درستی دارد و می تواند به شما در استفاده صحیح از آن کمک کند.

شما می توانید انتظار داشته باشید که اقامت شما در بیمارستان حدود 2 یا 3 روز پس از عمل جراحی تعویض مفصلی طول بکشد. فیزیوتراپ شما احتمالاً هر روز در حالی که در بیمارستان هستید با شما کار خواهد کرد.

متخصص فیزیوتراپی شما در مرکز توانبخشی به کار با شما ادامه خواهد داد تا دامنه حرکتی و قدرت لگن شما را بهبود بخشد و به پیشرفت تحرک عملکردی اولیه مانند راه رفتن، لباس پوشیدن و بالا رفتن از پله ادامه خواهد داد.

هدف اصلی در مرکز توانبخشی کمک به شما برای بازیابی تحرک عملکردی ایمن است تا بتوانید به خانه بازگردید.

توانبخشی در منزل

پس از بازگشت به خانه پس از جراحی تعویض مفصل لگن، ممکن است از فیزیوتراپی در منزل برای ادامه کار بر روی بهبود تحرک عملکردی و قدرت خود بهره مند شوید.

فیزیوتراپیست شما می تواند به شما یاد دهد که چگونه با خیال راحت از پله ها بالا بروید، چگونه در رختخواب حرکت کنید و از آن خارج شوید و چگونه از وسیله کمکی مناسب برای راه رفتن استفاده کنید. فیزیوتراپ شما می تواند به شما کمک کند از استفاده از واکر به استفاده از عصای چهارگانه یا عصای استاندارد برای راه رفتن پیشرفت کنید.

فیزیوتراپی در منزل پس از THR معمولاً برای افرادی که به دلیل محدودیت های حرکتی نمی توانند به کلینیک فیزیوتراپی مراجعه کنند مناسب است.

تعویض کامل مفصل ران می تواند یک تجربه دردناک باشد که ممکن است کارهای ساده ای مانند راه رفتن و لباس پوشیدن را دشوار کند. با پیگیری منظم فیزیوتراپی پس از تعویض کامل هیپ در هر مرحله، ممکن است بتوانید سریع و ایمن به سطح عملکرد و تحرک قبلی خود بازگردید.

 

کلمات مرتبط :

فیزیوتراپی پس از تعویض مفصل لگن – فیزیوتراپی در خیابان دولت – فیزیوتراپی پس از جراحی تعویض مفصل – توانبخشی پس از جراحی تعویض مفصل – فیزیوتراپی پس از تعویض کامل هیپ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *