مگنت تراپی یا مغناطیس درمانی نوعی روش درمانی است که برای افزایش سرعت بهبود استخوان ، کاهش علائم پوکی استخوان و تسکین دردهای اسکلتی بکار می رود.

این متد درمانی روشی ایمن، پرکاربرد و مؤثر برای رسیدن به تسکین طبیعی درد است. مگنت همچنین می‌تواند در نقاط طب سوزنی در مناطق مختلف بدن مورد استفاده قرار گیرد.

در دستگاه مگنت از سیگنال های مغناطیسی هسته ای ایجاد شده در یک حوزه الکترو مغناطیسی برای درمان سلول های آسیب دیده و تسریع روند بهبودی استفاده می شود.

امواج مغناطیسی حاصل از مگنت تراپی با تاثیر بر بافت های آسیب دیده مانند استخوان، عضلات، تاندون ها و اعصاب به فرایند بهبودی و کاهش دوره بهبودی کمک زیادی می کند.

این روش درمانی با استفاده از خواص الکترومغناطیسی به درمان و تسکین درد در بسیاری از بیماری ها و اختلالات اسکلتی _ عضلانی کاربرد دارد.

مگنت تراپی سبب افزایش جریان خون موضعی و عمومی شده و نقش موثری در دفع سموم و مواد زائد از بدن دارد.

به گفته محققان استفاده از بیومغناطیس بر روی بدن سبب ایجاد یک میدان مغناطیسی ثابت می‌شود که می‌تواند به تعادل و قدرت بهبود خود به خودی بدن کمک کند.

امروزه استفاده از این روش برای درمان بیماری‌ها از جمله درمان کمردرد طرفداران زیادی پیدا کرده است.

انتقال امواج در سیستم عصبی و انقباض عضلات در اثر پیام‌های عصبی، فرایندهایی هستند که تحت تأثیر فعالیت‌های مغناطیسی انجام می‌گیرند و با این روش درمانی می توان به بهبود اختلالات آن ها کمک کرد.

بر اساس مطالعات انجام شده استفاده از بیومغناطیس میزان هورمون اندورفین بدن را افزایش داده و از این طریق نیز به تسکین احساس درد کمک می کند.

این روش درمانی در درمان آسیب های ورزشی نیز کاربرد زیادی دارد و  نه تنها درد را کاهش می‌دهد بلکه دوران نقاهت پس از آسیب دیدگی و زمان بازیابی توانایی های فرد ورزشکار را نیز کاهش می دهد.

مگنت ‌ها روی کانال‌های یونی نیز تاثیر گذاشته و می‌توانند سیگنال ‌های درد عصبی را کاهش و یا مسدود کنند. یون‌ها الکترومکانیکی هستند که دارای بار مثبت یا منفی هستند. حرکت آن‌ها از طریق کانال‌های یونی صورت می گیرد که کنترل علائم درد، انقباض عضلات و تقریبا تمام فرآیندهای بیولوژیکی دیگر را کنترل می‌کند. کانال‌های یونی می‌تواند به‌صورت شیمیایی با داروها، به‌صورت دستی با تحریک الکتریکی و به‌طور طبیعی با مگنت‌ها تحت تاثیر قرار بگیرند.

با افزایش اکسیژن سلولی و تعادل و تقویت پتانسیل های سلولی و کانالهای سلولی که تاثیرات مثبتی در بهبود درد و ترمیم بافت های آسیب دیده و تحریک ترمیم شکستگی و جلوگیری از نکروز های بافتی و بیماریهای روماتیسمی و نورولوژیک و کمک به کاهش دردهای میگرنی و …دارد.

مگنت تراپی در پاسداران

موارد کاربرد

فواید مگنت تراپی

کلمات مرتبط :

مگنت تراپی در پاسداران – فیزیوتراپی خوب در پاسداران – کلینیک فیزیوتراپی در پاسداران – کلینیک فیزیوتراپی در فرمانیه – فیزیوتراپی خوب در هروی – فیزیوتراپی در خیابان دولت – فیزیوتراپی در اندرزگو – کلینیک فیزیوتراپی در هروی – دکتر فیزیوتراپی – درمان کمردرد با فیزیوتراپی – فیزیوتراپی کمردرد – لیزر پرتوان در پاسداران

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *